Danışmanlık Hizmetlerimiz

İşletmenizde hiçbir şekilde zor durumda kalmamanız için firmamız ve tüm bayilerimiz her zaman hizmete hazırdır.

Network Hizmetlerimiz:

1. Network Kurulumu ve Konfigürasyonu:

Bilgi teknolojileri alanında network yapısının insan vücudundaki sinirlere benzetilmesi uygun bir yaklaşımı sergilemektedir. İşletmenizde planlanan çalışma ortamına yönelik ağ altyapısının hazırlanması veya hali hazırda çalışan sistemlerinizin geliştirilmesine yönelik çözümler üretiyoruz.

2. Güvenlik Hizmetleri:

Günümüzde bilgi güvenliği hayati önem taşımakla beraber sağlanması gittikçe zorlaşan bir kavram olmaktadır. İşletmenizin en ufak bir zarar görmemesi için bizimde günün gerisinde kalmamamızın gerektiğinin bilincindeyiz.

3. Network Yönetim ve İzleme Çözümleri:

Raporlama ve analiz çalışmaları Bilgi Teknolojilerinin gelişmesine sebep olan en büyük araçtır. Ağ altyapısında yapılan tüm analizler sistemlerinizin daha iyi, güvenilir ve performanslı çalışmasını sağlar, yatırımlarınızda gereksiz harcamaları kısar.

Sistem Çözümleri

1. Sunucu Kurulum ve Konfigürasyonları:

Her marka sunucu ve ekipmanlarının kurulumu ve konfigürasyonu gerçekleştirilir, uygulamalarınız için gerekli olan altyapı hizmetleri gerçekleştirilir. Web server, FTP Server, Mail Server, Database Server, LDAP, DHCP, DNS, Application Server, File Server, Log Server v.b. uygulamalara ait tüm sunucu kurulumları ve konfigürasyonları tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

2. Sanallaştırma Çözümleri:

Günümüzde işletmelerde kullanılan sunucu ve ekipmanları çoğu zaman tam performansla çalışmamaktadır. Bu sebeple yapılan yatırımlarda fazla maliyet oluşmakta ve enerji tüketimi had safhaya ulaşmaktadır. Sanallaştırma çözümleri bahsi geçen maliyetleri ciddi anlamda kısmakta ve yönetimi merkezileştirmektedir. Microsoft Hyper-V, VMWare ve Citrix sanallaştırma platformları üzerinde her türlü çözümler tarafımızdan uygulanmaktadır.

3. Yedekleme ve Depolama Çözümleri:

İşletmelerde karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de bilgi kaybıdır. Zamanında alınamayan yedekler, uygulamalar üzerinde yapılan yanlış konfigürasyonlar, donanımsal arızalar bu kayıplarda büyük rol oynamaktadır. Sağlam planlanan bir yedekleme programı sayesinde bahsi geçen konularda kayıplar minimuma iner ve işletmeleriniz büyük çaplı zararlardan kurtulmuş olur.

Yedekleme ve depolama hizmetlerimiz de platform ve marka bağımsız çalışmaktayız. Kullanmakta olduğunuz veya düşündüğünüz her türlü donanım kurulumunda çözüm sağlayabiliriz. Uygulamaların daha performanslı ve güvenilir çalışması için yedekleme ve depolama çözümlerimizle yardıma her zaman hazırız.

4. Teknik Servis Çözümleri:

Firmamız; bilişim teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan teknik servis hizmetlerini müşteri istek ve memnuniyetini ön planda tutarak, en kısa sürede, kaliteli ve verimli bir biçimde sağlamaktadır.