ilka_yazılım_logo.jpg
    Online Yardım

http://www.ilkayazilim.com

winka ayarlar / firma bilgileri

Winka'nın firmanızla veya firmalarınızla ilgili yürüttüğü işlemlerin tümünü ayarladığınız uygulamadır. Bu bölüm üzerinde firmanıza ait kurumsal bilgilerinizi, yeni banka anlaşmalarınızı, dönemlerinizi, girebilir; şubelerinizi ve kullanıcılarınızı tanımlayabilir ve yetkilendirebilir; genel işleyişle ilgili ayarlarınızı, banka, sevkiyat ve terminal ayarlarınızı ve hızlı satış ayarlarınızı Winka Ayarlar uygulamasından yapabilirsiniz.

Ayarlar ekranın ilk bölümü Firma Bilgilerine ait bölümdür. Sol üst köşede firma veya firmalarınıza ait kod ve firma adı bulunur. Firma kodunun yazılı olduğu kutucuğun solundaki küçük ok o an hangi firmaya ait ayarlar yapılıyorsa onu gösterir. Aynı zamanda sağ üst kısımda da seçili firmayı görebilirsiniz.

ayarlarfirmabilgileri.jpg

Alanlar

Kodu: Eğer şirketinize ait birden fazla firma  varsa her firmanıza ayrı ayrı kod verebilirsiniz. Böylelikle her ayrı firmanızın işleyişiyle ilgili farklı ayarlar geliştirebilirsiniz. Eğer işlemler tek bir firmaya aitse firma kodunun "001" olması tavsiye edilir.
 
Firma No: Winka Ayarlar tarafından otomatik atanır.
 
Adı: Firmanızın veya markanızın ismini girin.

Açıklama: Dilerseniz bir açıklama girin

Yetkili Kişi: Genellikle firmanın en üst düzey yetkilisinin ismini, bu kısma girin.

Telefon: Firma telefon numarasını girin.

Faks: Firma faks numarasını buraya girin.

Vergi Dairesi: Firmaya ait vergi dairesini buraya girin.

Vergi No: Firmaya ait vergi numarasını buraya girin.

Varsayılan Görünüm

Kullanıcılar, varsayılan görünüm kısmında, Winka'ya ait kendi ekranların renklerini 24 adet görünüm içinden seçebilirler. Winka Ayarlar uygulamasından yapılan seçimler Winka'yı daima seçilen tema olarak açar. Ancak değişiklik Winka ana ekranın sol alt kısmından yapılırsa bu değişiklik Winka yeniden başlatıldığında geçersiz olur; Winka Ayarlar uygulamasında varsayılan olarak hangi tema seçiliyse o temayla açılır. Değişikliklerin geçerli olabilmesi için uygulamaları yeniden başlatmalısınız.

İşlem Tuşları

Bankalar: Banka Listesi ekranını açar. İşlem yaptığınız tüm bankaları bu kısımda görebilir yeni banka ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Yeni Firma: Şirketinize ait yeni bir firma için Winka Ayarlar'ı yapılandırabilirsiniz.

Kaydet: Ekranın son haliyle kaydedilmesini sağlar. Firma koduna giriş yapılmazsa "Firma Kodunu Yazmadınız. Bilgiler Kaydedilmedi" bilgi ekranı gelir. Firmanın kaydedilmesi için sadece firma kodunu girmeniz yeterlidir.

Tamam: Winka Ayarlar uygulamasını kaydetmeden sona erdirir.