ÜRETİM

Winka Üretim, üretim yapan firmaların iş yükünü hafifletmek için tasarlanmıştır. Esnek yapısıyla firmanın ihtiyaçlarına göre şekillenir, firmanın işleyişine ayak uydurur.

  • Sipariş ve ham madde yönetimi tamamen akıllı sistemler ile çalışmaktadır. Aldığınız siparişlere göre ne kadar ham madde gerektiğini sizin hesaplamanıza gerek kalmayacak hatta isterseniz ham madde siparişlerinizi de ihtiyaçlarınıza göre sistem sizin yerinize geçebilir.
  • Siparişlerinize göre üretim planlamalarınızı, değişiklikleriniz program üzerinden yapabilirsiniz.
  • Değişen siparişlerinize göre ham madde ihtiyaçlarının takibi de artık çok kolay, siz siparişlerinizi aldığınızda sistem takibini yapacaktır.
  • Detaylı operasyon takibi bazı firmalar için önemli iken, bazı firmalar için pek önemli değildir. Tüm bu noktalarda Winka İş Süreçleri devreye giriyor. Sizin ihtiyaçlarınıza göre bu süreçler istenildiği kadar detaylandırılarak tanımlanabilir. Tanımlanan İş Süreçleri, belli bir ürün grubunun üretilmesi için gerekli iş akışını belirlediğinden, her bir ürün için ayrı ayrı iş akış şemalarını oluşturmadan, sadece daha önce belirlediğiniz İş Sürecini seçerek zamandan tasarruf sağlamış oluruz.
  • Ürün reçetelerinizi girdikten sonra iş süreçlerinizi tekrar tekrar tanımlamak zorunda değilsiniz, istediğiniz durumlarda reçeteye özel değişiklik yapabilirsiniz.
  • Hangi üründen ne kadar ve ne zaman üreteceğinizi iş emirleri ile belirleyebilirsiniz, aldığınız siparişler üzerinden iş emri oluşturabileceğiniz gibi istediğinizde harici emirler de vererek aynı ekran üzerinde detaylarına ulaşabilirsiniz.
  • Üretim Kontrol ile üretim süreçlerinizi bütün olarak takip edebilirsiniz ve karmaşık işlemlerden uzak, sadece gerçekleşen üretim miktarı, üretimin gerçekleşme süreleri gibi hayati sayılabilecek bilgilerin belirlenmesi sonucunda üretim tamamlanabilmektedir. Oluşan üretim belgeleri ve sipariş detayları bu uygulama aracılığı ile incelenebilir.

winka

Öne Çıkan Bazı Özellikler

SİPARİŞ VE HAM MADDE YÖNETİMİ

Siparişlere göre ham madde ihtiyacını sizin için belirler.

İŞ EMRİ OLUŞTURMA

Üretilecek ürünlerin ne zaman ve ne kadar üretileceğine dair iş emirleri oluşturabilirsiniz.

OPERASYON TAKİBİ

Önceden tanımlanan iş süreçleri ile belli bir ürün grubunun üretilmesi için gerekli iş akışını belirleyerek, her bir ürün için ayrı ayrı iş akış şemalarını oluşturmadan, sadece daha önce belirlediğiniz iş sürecini seçerek zamandan tasarruf sağlayın.

ÜRETİM KONTROLÜ

Üretim Kontrol ile üretim süreçlerinizin her bir aşamasını karmaşıklığa yer vermeden detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

HAM MADDE TAKİBİ

Değişen siparişlerinize göre artan veya azalan ham madde ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz.

ÜRÜN REÇETESİ PLANLAMA

Ürün reçetelerinizi ve iş süreçlerinizi tanımladıktan sonra siparişlere göre üretim planlarınızı yapabilirsiniz.